Logo Facebook Zakup Nieruchomości Zielona Góra

Zakup Nieruchomosci ⓒ All rights reserved.

logo wizytówki google Zakup Nieruchomości Zielona Góra

Praca zdalna kilka dni w miesiącu? To się już dzieje, wraz z rozwojem technologii zwiększa się zapotrzebowanie na nowe zawody przyszłości. Wyszukiwacz nieruchomości pracuje całkowicie zdalnie, kiedy tylko chce. Taka forma zatrudnienia zyskuje coraz większą popularność w Polsce.

 

 

 

Czym jest praca zdalna?

 

Praca zdalna, mobilna, na odległość to zamienniki tej samej formy zatrudnienia. Pracodawca zleca wykonanie określonego zadania, a pracownik realizuje je w domu lub w terenie. Taka forma zatrudnienia jest coraz bardziej popularna ze względu na korzyści dla obu stron.

Pracodawca oszczędza na kosztach zawiązanych ze stanowiskiem pracy, pracownik może pracować w dogodnych dla siebie godzinach. Taka opcja jest szczególnie atrakcyjna dla matek, które mogą pogodzić wychowywanie dziecka z pracą zawodową.

 

 

Wyszukiwacz nieruchomości – nowy zawód, nowe możliwości
 

Rynek nieruchomości od dłuższego czasu wskazuje tendencje rozwojowe. Inwestorzy poszukują nowych terenów pod budowę, domów i lokali do wykupu na własność (zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym). Z drugiej strony są klienci, którzy chcą sprzedać nieruchomość i pozyskać gotówkę. Oczywiście każda ze stron chce osiągnąć maksymalną korzyść. Pogodzenie interesów obu stron należy do obowiązków pośrednika nieruchomości. 
 

Pośrednik nieruchomości (agent) nie musi posiadać specjalnych uprawnień, musi mieć natomiast ubezpieczenie OC. Związany jest umową z jednym biurem nieruchomości, które musi posiadać odpowiednie licencje.

 

Wyszukiwacz nieruchomości to nowy zawód, który daje całkowitą swobodę działania.
To praca całkowicie zdalna, do jej wykonywania potrzebny jest laptop lub komputer i dostęp do Internetu. Godziny pracy są całkowicie elastyczne i można dostosować je do własnej aktywności i sytuacji rodzinnej. 

 

Czym właściwie zajmuje się wyszukiwacz nieruchomości?
 

Głównym zadaniem wyszukiwacza nieruchomości jest przeszukiwanie Internetu i wyławianie atrakcyjnych ofert. Ktoś chce szybko sprzedać mieszkanie, bo wyjeżdża za granicę, inny chce sprzedać nieruchomość, bo grozi mu komornik. Najczyściej są to bardzo atrakcyjne propozycje, ale nie jedyne.
 

Zadaniem wyszukiwacza nieruchomości jest znajdowanie tak atrakcyjnych ofert i zgłaszanie ich do biura nieruchomości, np. zakup-nieruchomości.pl Zielona Góra lub inne. Oczywiście źródłem informacji nie jest tylko Internet, ale także informacje od znajomych, ogłoszenia prasowe, na słupach, możliwości jest bardzo wiele. 

 

Wyszukiwacz nie jest związany umową z żadnym biurem pośrednictwa nieruchomości, nie obowiązuje go zasada lojalności i to jego główny atut.

 

 

Twoje zarobki zależą od Twojej aktywności

 

Wszyscy agenci nieruchomości zarobki mają obliczane według procentowej prowizji od wartości transakcji. Oznacza to, że nie ma zagwarantowanej stałej pensji. To pewien dyskomfort, ale z drugiej strony szansa na nieograniczone dochody. Wszystko zależy od zaangażowania, poświęconego czasu i osobistej inwencji. Im więcej pomysłów na pozyskiwanie atrakcyjnych ofert, tym większe szanse na większą prowizję.

 

Jak zostać wyszukiwaczem nieruchomości?

 

Ta droga zawodowa otwarta jest dla każdego, kto interesuje się rynkiem nieruchomości. Nie musi wiązać się z żadnym biurem nieruchomości (lojalka). Jego zadanie polega na wyszukiwaniu atrakcyjnych ofert i kontaktowaniu klienta z biurem pośrednictwa. Może ofertę przedstawić kilku agencjom i wybrać ofertę, która daje mu największą prowizję. I to jest największa przewaga wyszukiwawcza nad agentem nieruchomości, który związany jest umową lojalnościową.

 

Jak wiedza jest niezbędna?

 

Wykonywanie wyszukiwacza nieruchomości nie wymaga ukończenia studiów kierunkowych. Wystarczy wiedza ogólna oraz podstawowe informacje na temat obrotu nieruchomościami na rynku pierwotnym i wtórnym. Konieczna jest znajomość aktualnych cen na rynku nieruchomości. Wiedzę tę bez problemu można pozyskać z Internetu. 

 

Wyszukiwacz nieruchomości powinien przede wszystkim wykazywać się inicjatywą i pomysłowością w pozyskiwaniu ofert oraz zaangażowaniem. Od jego determinacji i poświęconego czasu będą zależeć jego zarobki.

 

Wyszukiwacz nieruchomości to nowy zawód przyszłości?

Agent Nieruchomości nowy zawód?
07 lipca 2019
Logo z linkiem do strony zakup nieruchomosci pl Zielona Góra
Logo z linkiem do strony zakup nieruchomosci pl Zielona Góra

BAZA WIEDZY