Logo Facebook Zakup Nieruchomości Zielona Góra

Zakup Nieruchomosci ⓒ All rights reserved.

logo wizytówki google Zakup Nieruchomości Zielona Góra

W obecnych czasach coraz częściej słychać newsy na temat oszustów wyłudzających mieszkania pod pozorem udzielanych pożyczek. Niestety, oszuści wykorzystują coraz skuteczniejsze metody wyłudzania mieszkań i są w stanie przechytrzyć nawet najostrożniejsze osoby. Niestety, pomimo wielu ostrzeżeń z wszelkich źródeł, takich jak portale informacyjne czy komunikaty policji, ludzie nadal dają się nabierać na oszustwa.

 

Dlaczego osoby sięgają po pożyczki od nieznajomych osób prywatnych lub nieznanych firm?


Pomimo znanych wielu przypadków kiedy uczciwi obywatele byli ofiarami nieuczciwych pożyczkodawców, ludzie nadal ryzykują i pożyczają pieniądze z niepewnych źródeł.
Najczęstszym powodem jest brak możliwości dostania pożyczki prywatnej u pewnego źródła.

Dlaczego tak się dzieje?

Przede wszystkim z tego względu, iż ludzie będący w trudnej sytuacji życiowej bardzo często nie posiadają odpowiedniej zdolności kredytowej.

Bez udokumentowanej zdolności kredytowej w BIK wiele banków nie chce przyznawać pożyczek, szczególnie kiedy sytuacja materialna klienta wydaje się być nie najlepsza. Bardzo często dochodzi do różnego rodzaju zadłużenia, a czynnikiem praktycznie przekreślającym szansę na dostanie pożyczki, jest wpis na czarnej liście BIG.

Te czynniki powodują, że osoba chcąca dostać pożyczkę z pewnego źródła, jest praktycznie skreślona już na starcie. Jest to arcytrudna sytuacja, która podnosi stres związany z ciężką sytuacją materialną, która najczęściej jest powodem pożyczki.

 

Jakie są najczęstsze powody pożyczania pieniędzy ?

 

To, co jest główną przyczyną pobrania pożyczki to najczęściej kiepska sytuacja finansowa. Osoby porywające się na taki desperacki kroki, jakim jest szybka pożyczka z nieznanego źródła, najczęściej znajdują się w beznadziejnej sytuacji, która z dnia na dzień może się pogorszyć. Często dochodzi do zagrożenia majątku czy nawet utraty mieszkania.

Niestety, wiele osób uważa, że biorąc szybką pożyczkę uratują sytuację, poprzez taki zastrzyk gotówki. Najczęściej sytuacja jest niestety odwrotna. Takie osoby wpędzają się w jeszcze bardziej zakręconą spiralę zadłużenia, która może grozić poważnymi konsekwencjami. 

Jakie są typowe błędy popełniane przez osoby pobierające pożyczki ?

 

Największym błędem popełnianym przez osoby jest działanie w stresie i pośpiechu. Są to najgorsi doradcy szczególnie w kwestiach finansowych. Pomimo tego, że stres może bywać motywujący, nie jest to dobry stan do podejmowania decyzji finansowych.

Ponadto, wiedząc, że osoby te mogą wziąć pożyczkę, pomimo tego, że pożyczkodawca jest niepewny, osoby zagrożone upadłością finansową zaczynają czuć euforię związaną z możliwym zastrzykiem gotówki. Pomijając błędy związane z emocjami, ludzie popełniają jeden szczególnie karygodny błąd. Podpisują umowy, których nie rozumieją.

Oszuści najczęściej działają w taki sposób, aby osobę chcącą pobrać pożyczkę - postawić pod presją czasu. W ten sposób osoby zadłużone odczuwają jeszcze większy stres co sprawia, że z treści czytanej umowy rozumieją jeszcze mniej. Wszelkie kruczki i oszustwa, nawet jeżeli są wyłapane, mogą nie zostać w pełni zrozumiane przez ludzi podpisujących taką niekorzystną umowę.
 

Jakie są nowe metody wyłudzeń ?

 

Jest coraz więcej oszustów działających na terenie Polski odpowiedzialnych za wyłudzanie mieszkań i domów od osób w trudnej sytuacji finansowej. Pomijając już tak oklepane metody jak „na wnuczka” czy „na policjanta”, oszuści poszli o krok dalej.

Znajdowali swoje ofiary poprzez ogłoszenia zamieszczane w internecie. Na portalach oferowali pożyczki w zamian za zabezpieczenie hipoteczne a w niektórych przypadkach była to nieświadoma sprzedaż mieszkania za niewielką pseudo pożyczkę. Po tym, jak otrzymywali zabezpieczenie od swoich ofiar, nie wypłacali im umówionych pieniędzy lub dawali znacznie niższe kwoty. Następnie szybko starali się sprzedać nieruchomość, którą otrzymywali w dzierżawę.

Niestety umowy były pisane tak - aby przeciętny obywatel, nie był w stanie zrozumieć co podpisuje. Będąc przekonanym, że to jest zwykła chwilówka taka jak w banku. Poza tym umowy zawsze były podpisywane pod presją czasu, aby jeszcze bardziej utrudnić zrozumienie treści.

 

Jakie zabezpieczyć się przed oszustwem ?

 

Jest jedna sprawdzona metoda, z której warto korzystać, kiedy mamy poważne kłopoty finansowe doprowadzające z biegiem czasu do utraty mieszkania. Skorzystanie z pomocy sprawdzonej firmy zajmującej się od lat oddłużaniem mieszkań z maksymalną korzyścią dla klienta. Z tego powodu, nie daj się oszukać i zapamiętaj: firma zakup-nieruchomości nie udziela pożyczek.

Jesteśmy firmą, która bez żadnych opłat i umów analizuje sytuacje klientów, negocjuje z wierzycielami i przedstawia konkretne rozwiązania. Jeżeli klient w pełni akceptuje jasno przedstawione propozycje to umowa dochodzi do skutku. Nie ryzykuj. Z nami możesz tylko zyskać, nie tylko pieniądze! 

Uwaga: Dawali pożyczki, aby wyłudzić mieszkania!

30 listopada 2019
Logo z linkiem do strony zakup nieruchomosci pl Zielona Góra
Logo z linkiem do strony zakup nieruchomosci pl Zielona Góra

BAZA WIEDZY