Logo Facebook Zakup Nieruchomości Zielona Góra

Zakup Nieruchomosci ⓒ All rights reserved.

logo wizytówki google Zakup Nieruchomości Zielona Góra

ZOBACZ: Jakie są realne ceny nieruchomości w Zielonej Górze w 2021 roku?

 

Obecnie wybór i zakup mieszkania w Zielonej Górze jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Składają się na to dwa istotne czynniki. Jeszcze w 2019 roku ceny nieruchomości stały na rekordowym poziomie, ponadto sprzedawcy na portalach ogłoszeniowych wystawiają mieszkania po zdecydowanie zawyżonych cenach.

 

Zaburza to oczywiście realny obraz całej sytuacji rynku nieruchomości. W wyniku ogłoszenia zagrożenia epidemiologicznego ceny minimalnie spadły i według wstępnych szacunków do końca 2021 roku można spodziewać się znacznie mniejszej liczby ofert sprzedaży mieszkań.

 

 

Jak prezentuje się obecnie rynek nieruchomości w Zielonej Górze? 

 

Należy zaznaczyć, że w ostatnich latach ceny nieruchomości w Zielonej Górze rosły, aż do momentu ogłoszenia wspomnianego zagrożenia epidemiologicznego w marcu tego roku. Dopiero wtedy odnotowano minimalny spadek wartości mieszkań. Trzeba jednak pamiętać, że w okresie od marca do czerwca część osób podjęło decyzję o obniżeniu ceny lub szybszej sprzedaży nieruchomości. Przyczyniło się to oczywiście do spadku cen mieszkań w oficjalnych statystykach w drugim kwartale 2020 roku (jest to jednak zaledwie 0,4%).

 

Zobacz też: Czy to początek przecen mieszkań w Zielonej Górze? 

 

 

Ile obecnie wynosi cena za metr kwadratowy nieruchomości w Zielonej Górze? 

 

Średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości na rynku pierwotnym wynosi obecnie 5600 zł. Jak zostało wspomniane wcześniej można bowiem dostrzec, że sprzedający wystawiają nieruchomości na sprzedaż po zawyżonej cenie. Nie można zatem sugerować się kwotami podawanymi na portalach ogłoszeniowych. Nowe mieszkania w Zielonej Górze przeważnie mają powierzchnię od 35 do 65 m2. Z kolei za m2 mieszkania z rynku wtórnego trzeba zapłacić średnio 4500 złotych

 

 

W jakich lokalizacjach najlepiej kupować mieszkania w Zielonej Górze? 

 

W przypadku rynku wtórnego zdecydowanie najwięcej osób szuka mieszkań w rejonach takich osiedli, jak Przyjaźni, Słoneczne, Piastowskiego, Łużyckiego czy centrum miasta. Godny uwagi jest również fakt, że osoby zainteresowane zakupem nieruchomości przeważnie wybierają mieszkania zlokalizowane na pierwszym oraz drugim piętrze.

 

Rynek wtórny jest tak bogaty, że praktycznie każda osoba bez względu na wymagania powinna bez żadnego problemu znaleźć lokal odpowiadający wymaganiom.

 

Zobacz też: 7 kroków jak kupić mieszkanie na kredyt hipoteczny.

 

 

Jak mogą zmienić się ceny nieruchomości w Zielonej Górze w najbliższych latach? 

 

Bardzo duży wpływ na spadek cen mieszkań miało zastopowanie gospodarki przez Covid-19. Jest to tylko przejściowa sytuacja. Należy mieć świadomość, że zdecydowany wzrost zachorowań i ponowne zamknięcie gospodarki mogą przyczynić się do znacznego spadku cen nieruchomości, ponieważ większość ludzi z obawy podejmie decyzję o sprzedaniu mieszkania w niższej cenie, co oczywiście zostanie odnotowane w statystykach.

 

W Zielonej Górze najczęściej kupowane są lokale dwupokojowe o powierzchni 50 m2 albo kawalerki. Tendencja w najbliższych latach nie powinna ulec zmianie. Z kolei w ofertach deweloperów można znaleźć najwięcej mieszkań trzypokojowych.

 

Osoby, które podejmą decyzję o zakupie mieszkania w Zielonej Górze w bardzo dobrej lokalizacji mogą mieć pewność, że będzie ono przynosiło przynajmniej kilka procent zysku w skali roku na przestrzeni najbliższych kilkunastu lat. 

 

 

Jak przedstawiają się ceny mieszkań w najlepszych lokalizacjach? 

 

Ceny mieszkań w Zielonej Górze za metr kwadratowy w najlepszych lokalizacjach są o około 15-20% wyższe w porównaniu do średniej ceny. Z kolei osoby planujące kupić nieruchomość w znacznie gorszej lokalizacji mogą spodziewać się ceny od 20 do 30% niższej niż przeciętna. 

 

Oczywiście najdroższe będą umeblowane mieszkania w stanie deweloperskim w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach. Ludzie decydują się na tego typu nieruchomości przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Mieszkania znajdują się bowiem na strzeżonych osiedlach. W zdecydowanej większości przypadków wprowadzają się do nich także osoby w bardzo podobnym wieku. Cena mieszkania będzie wyższa, jeżeli kupiec zdecyduje się na garaż.

 

Można zaobserwować, że w ostatnich latach bardzo duża liczba osób decyduje się na zakup mieszkania w gorszym stanie (niższej cenie), gdyż ma w planach jego remont. Koszt jest wtedy uzależniony od wymagań właściciela.

 

Skorzystaj z naszych usług:  Chcesz szybko sprzedać mieszkanie?  Biuro Zakup Nieruchomości w Zielonej Górze specjalizuje się w skupie mieszkań za gotówkę.  Każdemu udzielamy bezpłatnych porad prawnych. Wycena nieruchomości w 5 minut. Zadzwoń już teraz. Razem zadbamy o Twoje mieszkanie.
 

 

Jakie są realne ceny mieszkań w Zielonej Górze?

09 sierpnia 2020
Logo z linkiem do strony zakup nieruchomosci pl Zielona Góra
Logo z linkiem do strony zakup nieruchomosci pl Zielona Góra

BAZA WIEDZY