Logo Facebook Zakup Nieruchomości Zielona Góra

Zakup Nieruchomosci ⓒ All rights reserved.

logo wizytówki google Zakup Nieruchomości Zielona Góra

Zastanawiałeś/aś się jak wygląda sprzedaż mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym? W dużym stopniu ogranicza on możliwość dysponowania mieszkaniem. Nie oznacza to jednak, że mieszkania nie da się sprzedać. Poznaj 3 kroki jak zrobić to szybko i bezpiecznie.

 

 

KROK 1: Wizyta w banku w Zielonej Górze

 

Przed zamieszczeniem ogłoszeń o chęci sprzedaży nieruchomości, musisz uważnie prześledzić zawartą z bankiem umowę kredytową. Jej regulamin powinien zawierać zapisy na temat procedur, do których trzeba się dostosować.

 

Jeżeli wszystkie zapisy są jasne i nie wymagają konsultacji z prawnikiem, można osobiście udać się do banku, w którym mamy zaciągnięty kredyt i poprosić o wydanie zaświadczenia o zadłużeniu wraz z odsetkami. Dokument powinien zawierać zgodę banku na to, aby pozostałość kredytu spłacone było jednorazowo. Instytucja musi też zobowiązać się, że po uiszczeniu wszystkich kosztów wyda pozwolenie promesę.

Promesa - to obietnica banku, że zaraz po otrzymaniu odpowiedniego przelewu od kupca twojego mieszkania, wyda zgodę na wykreślenie ze spisu o obciążeniu hipoteki, w IV dziale Księgi Wieczystej.

Doradca w banku powinien wytłumaczyć nam dokładnie, jak będzie wyglądać procedura sprzedaży nieruchomości.

 

 

 

KROK 2 - Ogłoszenie sprzedaży nieruchomości

 

Po załatwieniu formalności w banku należy rozpocząć poszukiwanie nabywcy. Ogłoszenia zamieścić można samodzielnie w sieci lub zlecić taką usługę jednym z biur nieruchomości w Zielonej Górze. Kiedy pojawi się zainteresowany kupiec, najlepiej od razu poinformować go o hipotece mieszkania. Potencjalny nabywca może sam sprawdzić wiele informacji w internetowej księdze wieczystej.

 

Po znalezieniu osoby zainteresowanej kupnem Twojego mieszkania koniecznie spisz umowę przedwstępną sprzedaży nieruchomości. Pamiętaj, aby w umowie wskazać strony, datę oraz cenę nieruchomości. Dobrze też ustalić w niej kwestię zaliczki lub zadatku. Po podpisaniu umowy przedwstępnej kupujący będzie mógł wystąpić o kredyt hipoteczny (jeśli potrzebuje). 


Skorzystaj z naszych usług: 
Chcesz szybko sprzedać mieszkanie? Pomożemy. Nasze biuro zakup-nieruchomości w Zielonej Górze skupuje mieszkania za gotówkę:
- do remontu
- zadłużone
- z komornikiem
- z nieuregulowaną sytuacją prawną
- spadkowe
- do podziału majątku
Zadzwoń już dziś! Więcej informacji znajdziesz 
tutaj.

 

KROK 3 - Transakcja sprzedaży
 

Aby doprowadzić transakcje do końca, konieczna będzie wizyta u notariusza w celu spisania aktu notarialnego.  Za zgodą banku, hipotekę spłacić można na dwa sposoby.

1. Jeśli kupujący wspiera się kredytem, będzie musiał dostarczyć kopię aktu do swojego banku. Dzięki temu bank nabywcy (kupującego) będzie wiedział jak rozdysponować środki. Najpierw przeleje środki na konto Twojego banku (spłacając hipotekę) a resztę na Twój rachunek. 

 

2. Jeżeli zobowiąże się do tego sprzedający, hipotekę można zlikwidować jeszcze przed zawarciem transakcji. Jeżeli jednak kredyt jest wysoki, można zobowiązać się do wypłacenia bankowi w określonym terminie pieniędzy przekazanych przez nabywcę. Kupujący musi wówczas zobowiązać się do tego w umowie kupna-sprzedaży.

 

Zobacz też: Księga wieczysta mówi prawdę? 

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym?

Zielona Góra - Poznaj 3 kroki jak szybko i bezpiecznie sprzedać nieruchomość obciążoną kredytem hipotecznym.
07 stycznia 2020
Logo z linkiem do strony zakup nieruchomosci pl Zielona Góra
Logo z linkiem do strony zakup nieruchomosci pl Zielona Góra

BAZA WIEDZY