Logo Facebook Zakup Nieruchomości Zielona Góra

Zakup Nieruchomosci ⓒ All rights reserved.

logo wizytówki google Zakup Nieruchomości Zielona Góra

Pandemiczny rok 2020 okazał się niezwykle łaskawy dla rynku nieruchomości. Wbrew obawom i pesymistycznej wizji branża nieruchomości ma się doskonale, a inwestycje w mieszkania stanowią nadal jedno z najbezpieczniejszych źródeł pasywnego dochodu. Jak zatem wygląda sytuacja w Zielonej Górze? Czy mieszkania cieszą się nadal tak dużym zainteresowaniem, jak w poprzednim roku?

 

 

Prognozy dla rynku nieruchomości.

 

Rok 2020 był trudny dla każdej z branż, również nieruchomości w początkowej fazie pandemii odnotowały przestój, co wiązało się z obawami o przyszłość. Jednak III kwartał poprzedniego roku całkowicie odmienił sytuację, odnotowując rekord za rekordem zarówno pod względem cen, jak i liczby sprzedanych inwestycji. Dlaczego?

 

Otóż niestabilny rynek w innych branżach zmusił niejako inwestorów do poszukiwania alternatywy dla lokowania kapitału. W konsekwencji okazało się, że to właśnie nieruchomości stanowią doskonałą inwestycję środków, co dodatkowo chroni przed inflacją. Wartość nieruchomości stale rośnie już od kilku dobrych lat i nawet koronawirus nie wpłynął na spadek cen. Dlatego właśnie duże miasta, jak Zielona Góra, mimo spadku zainteresowania wynajmem mieszkań cieszą się rosnącą liczbą sprzedanych inwestycji oraz wzrostem cen za metr.

 

 

Jaki jest średni czas sprzedaży nieruchomości w Zielonej Górze?

 

Ilość czasu potrzebnego na sprzedaż mieszkania zależna jest oczywiście od wielu czynników. Na zmienność oczekiwania wpływa nie tylko rodzaj nieruchomości, jej atrakcyjność, stan i cena, ale również lokalizacja. Nie inaczej wygląda sytuacja w Zielonej Górze, gdzie rynek przyspiesza i notuje wzrost już od roku.

 

Podobnie jak w całym kraju, również tutaj, mieszkania stały się pewną alternatywą do lokowania oszczędności. To wygodna i doskonała recepta na trudny pandemiczny czas i wszystko wskazuje na to, że taka sytuacja potrwa dłużej.

 

Szacowana cena mieszkań w Zielonej Górze wzrosła od początku roku. Podobnie było w roku poprzednim, kiedy pandemia nieco zahamowała entuzjazm inwestorów. Po chwili niepewności ceny poszły w górę i taka sytuacja trwa do chwili obecnej. Jak wskazują statystyki i dane średni czas oczekiwania na sprzedaż mieszkania w Zielonej Górze to obecnie około 100 dni.

 

Zielona Góra należy do miast, które znalazły się w czołówce z najwyższym wzrostem cen. Zeszły rok pokazał, że rejon zyskał na atrakcyjności, a lokalizacja stała się atrakcyjna dla inwestorów kapitału. Bazując na danych i obserwacjach, zazwyczaj na sprzedaż mieszkania trzeba czekać od 3 do 6 miesięcy.

 

 

Co decyduje o przedłużającym się czasie na znalezienie nabywcy?

 

Z pewnością duży wpływ na sytuację mają:

 

  • zawyżone ceny na portalach ogłoszeniowych.
    Sprzedający, często zachęceni wzrostem cen, nieadekwatnie określają swoje oczekiwania względem potrzeb rynku, co odstrasza potencjalnego klienta.

 

  • nieuporządkowana sytuacja prawna własności.
    wpływa na czas sprzedaży. Wszelkie obciążenia i nieaktualne wpisy w księdze wieczystej wydłużają procedury.

  • wygoda oraz dostępność komunikacji jest istotna, brak windy w wysokich budynkach, hałas dobiegający zza okna, duże opłaty i kosztowne ogrzewanie.
     

Tego typu inwestycje czasami zalegają na rynku nawet kilka lat i dopiero znaczne obniżenie ceny jest szansą na znalezienie nabywcy.


 

Skorzystaj z naszych usług: Chcesz  szybko i bezpiecznie sprzedać nieruchomość, bez dodatkowych kosztów i prowizji?  Nie musisz czekać na Klienta. Z nami, sprzedaż mieszkania trwa do 48 godzin. Zadzwoń już dziś!

 

 

Ile czasu trwa sprzedaż mieszkania w Zielonej Górze?

Zdjęcie pokazuje widok na blok mieszkalny w Zielonej Górze.
24 marca 2021
Logo z linkiem do strony zakup nieruchomosci pl Zielona Góra
Logo z linkiem do strony zakup nieruchomosci pl Zielona Góra

BAZA WIEDZY