Logo Facebook Zakup Nieruchomości Zielona Góra

Zakup Nieruchomosci ⓒ All rights reserved.

logo wizytówki google Zakup Nieruchomości Zielona Góra

Pani Agnieszka i Kamil mieszkają w Anglii od pięciu lat. Dwa lata przed wyjazdem kupili mieszkanie na kredyt hipoteczny. Niestety z pracy w Polsce ciężko było opłacać wszystkie zobowiązania oraz ratę kredytu.

Wpadli więc na pomysł, że mieszkanie wynajmą a sami wyjadą do pracy w Wielkiej Brytanii aby podreperować swój budżet i zarobić na spłatę kredytu. Mieszkanie wynajmowali z różnym skutkiem. W Polsce nie mieli nikogo kto mógł i chciał się tym zajmować. Więc za każdym razem musieli przylatywać i załatwiać sprawy związane z wynajmem.


 

Bank wypowiedział umowę kredytu hipotecznego.


Okazało się, że w Anglii też nie jest tak łatwo i kredyt hipoteczny nie był regularnie spłacany. Ponieważ nie przebywali w kraju to nie wiedzieli że bank wypowiedział umowę a sprawa trafiła do komornika. Kiedy przyjechali na święta, skrzynka na listy była pełna z korespondencją od komornika. Zaczęli rozpytywać znajomych czy znają kogoś kto może im pomóc. Tak trafili do naszej firmy o której słyszał kolega.

Ponieważ mogli zostać jeszcze tylko dwa dni. Zostawili notarialne upoważnienie dla naszej firmy które obejmowało uzyskanie informacji i negocjacje zadłużenia i warunków spłaty. Komornik był już po oszacowaniu mieszkania a cena była mocno zaniżona.

 

 

Uniknięcie kosztów komorniczych.


Dodatkowo komornik pobiera jeszcze 15% opłat od wylicytowanej kwoty. Więc przy cenie 200 tyś to jest dodatkowe 30 tyś prowizji dla komornika Wstrzymaliśmy dalsze czynności komornika poprzez wpłacenie zaliczki na poczet długów.

Negocjacje z bankiem trwały trzy tygodnie, ponieważ takie są procedury bankowe. Sukces jednak był bank obniżył karne odsetki z 30 tyś zł do 4 tyś zł , natomiast komornik otrzymał 5% i był zadowolony z szybkiego zakończenia sprawy. Przylot do Polski, termin spłaty oraz notariusz został ustalony na ten sam dzień.

 

 

Spłata zadłużenia i sprzedaż mieszkania.


Zaproponowana kwota w pełni zadowalała Panią Agnieszkę oraz pana Kamila a wynegocjowane obniżenie kosztów to już czysty zysk.

Jakie były korzyści ze współpracy z naszą firmą zakup-nieruchomości?

  • wstrzymanie czynności komorniczych

  • negocjacje w imieniu wierzycieli

  • duża oszczędność pieniędzy poprzez obniżenie kosztów komorniczych i bankowych

  • uczciwa cena za mieszkanie

  • spłata kredytu hipotecznego i spokój psychiczny.

 

Mieszkając w Anglii mieli problem ze spłatą kredytu hipotecznego.

09 stycznia 2020
Opis:

HISTORIE NASZYCH KLIENTÓW 

Logo z linkiem do strony zakup nieruchomosci pl Zielona Góra
Logo z linkiem do strony zakup nieruchomosci pl Zielona Góra

Poznaj inne historie