Logo Facebook Zakup Nieruchomości Zielona Góra

Zakup Nieruchomosci ⓒ All rights reserved.

logo wizytówki google Zakup Nieruchomości Zielona Góra

W 2016 roku państwo Majewscy odziedziczyli w spadku po rodzicach mieszkanie o powierzchni 49 m2. Po wielu rozmowach: „sprzedać czy wynająć” zdecydowali, że wynajmą mieszkanie a pieniądze przeznaczą na studia córki.
 

 

Kredyt na remont mieszkania.


Niestety mieszkanie nie było remontowane od 30 lat i przed wynajęciem konieczny był remont. Koszt remontu były znacznie wyższy niż myśleli, był wyceniony przez firmy remontowe na 40 tyś złotych. Nie mieli takich pieniędzy, więc aby wykonać plan musieli wziąć kredyt. Remont trwał trzy miesiące i był zrobiony perfekcyjnie.
 

 

Kłopoty z najemcą - nie płacił i nie chciał  wyprowadzić się z mieszkania.


Bardzo szybko wynajęli mieszkanie, najemca był bardzo solidny i płacił regularnie, ale po 8 miesiącach zrezygnował, ponieważ znalazł pracę w innym mieście. Bardzo szybko znalazł się nowy najemca - młoda kobieta z dzieckiem bez męża ponieważ on pracował za granica.

Przez dwa pierwsze miesiące płaciła za najem ale w trzecim miesiącu przestała. Pomimo wielu prób i rozmów nie udało się skłonić młodej najemczyni do płacenia za rachunki.


Po kolejnych 8 miesiącach niepłacenia państwo Majewscy udali się do prawnika. W Polsce obowiązuje prawo, że wyrzucenie nieuczciwego najemcy graniczy z cudem. Sprawa trwała jeszcze 16 miesięcy do momentu wyprowadzki wynajmującej.

Mieszkanie było całe zdemolowane i wymagało ponownego remontu. Przez ponad dwa lata pan Stanisław i pani Danuta mieli do płacenia kredyt zaciągnięty na remont. Czynsz, wodę, prąd i gaz (nieopłacony przez najemcę) oraz bardzo wysokie koszty za prawnika. Te wszystkie koszty ich przerosły i popadli w długi.

 

 

Sprawę przejął komornik, naliczając dodatkowe koszty.


Sytuacja była bez wyjścia ponieważ mieszkanie nie nadawało się do ponownego wynajęcia oraz na sprzedaż mieszkania zadłużonego nie było szans. Najbardziej realistyczny scenariusz był taki, że komornik zlicytuje mieszkanie za zaniżoną kwotę  (tak bywa najczęściej)  i nie wystarczy to nawet na pokrycie wszystkich należności.

Czytając Gazetę Lubuską Pani Danuta natrafiła na artykuł o naszej firmie. Zadzwoniła do nas i po uzgodnieniu wszystkich szczegółów na następny dzień zaczęliśmy działać.

Wstrzymaliśmy egzekucję komorniczą jeszcze tego samego dnia i podjęliśmy negocjacje w sprawie wysokości zadłużenia. Cała sprawa trwała trzy tygodnie, ale finalnie zadłużenie częściowo umorzono.

Kupiliśmy to mieszkanie za cenę, która w pełni satysfakcjonowała państwa Majewskich. Po odliczeniu spłaty wszystkich zobowiązań zostało jeszcze ponad 80 tyś złotych za które szczęśliwe małżeństwo pojechało na wymarzone wakacje, resztę wpłacili do banku z przeznaczeniem na studia córki.

 

Najemca nie płacił i doprowadził do zadłużenia wynajęte mieszkanie.

09 stycznia 2020
W 2016 roku państwo Majewscy odziedziczyli w spadku po rodzicach mieszkanie w Zielonej Górze. Po remoncie wynajęli je odrazu.

HISTORIE NASZYCH KLIENTÓW 

Logo z linkiem do strony zakup nieruchomosci pl Zielona Góra
Logo z linkiem do strony zakup nieruchomosci pl Zielona Góra

Poznaj inne historie